Primar

Primar
Petru Antal

Vremea

Pecica Vremea

Consiliul Local



Componența consiliului local


Hotărârile consiliului local


Comisiile de specialitate


Proiecte de hotărâre


Transparență decizională


Regulament de organizare si functionare

Comisiile de specialitate

Potrivit Hotărârii Consiliului Local Pecica nr. 184 din 11 noiembrie 2020, Se aprobă organizarea următoarelor comisii de specialitate ale Consiliului local al orașului Pecica:

Comisia pentru programe de dezvoltare economico-socială, buget, finanțe și administrație publică locală, cu 7 membrii, având următoarea componență:

1. Puta Sabin Dorin, consilier local din partea P.N.L. – Președinte

2. Iuga Ioan Claudiu, consilier local din partea P.N.L. – Secretar

3. Selegean Traian, consilier local din partea P.N.L. – Membru

4. Goldea Daniel, consilier local din partea P.N.L. – Membru

5. Zagoni Szabo Andrei, consilier local din partea U.D.M.R. – Membru

6. Săbău Gheorghe, consilier local din partea P.S.D. – Membru

7. Ciuman-Urban Andreea-Roxana, consilier local din partea Alianța USR PLUS – Membru

Comisia de amenajare a teritoriului și  urbanism, gospodărie comunală, protecția mediului, turism și agricultură,administrarea domeniului public și privat, servicii și comerț cu 5 membrii, având următoarea componență:

1. Stanoiov Miodrag, consilier local din partea P.N.L. – Președinte

2. Toth Attila, consilier local din partea P.N.L. – Secretar

3. Chereș Alexandru, consilier local din partea Alianța USR PLUS – Membru

4. Demeter Nicolae, consilier local din partea P.N.L. – Membru

5. Totoi Radu Cosmin, consilier local din partea P.S.D. – Membru

Comisia de învățământ, activități social-culturale, culte, sănătate și familie, muncă și protecție socială, protecția copilului, tineret și sport, agrement, apărarea ordinii și liniștii publice, a drepturilor cetățenilor, juridică, de disciplină cu 5 membrii, având următoarea componență:

1. Chifor Vasile, consilier local din partea P.N.L. – Președinte

2. Danicsko Marinela, consilier local din partea P.N.L. – Secretar

3. Zaharia Daniel Alexandru, consilier local din partea P.N.L. – Membru

4. Toth Brigitta Anna, consilier local din partea U.D.M.R. – Membru

5. Sfăt Ruxandra Alina,consilier local din partea P.S.D. – Membru

Trimite o sugestie





Prin continuarea utilizării site-ului, sunteți de acord cu utilizarea cookie-urilor. mai multe detalii

Aceasta pagina web monitorizeaza utilizatorii pe acest website pentru a genera rapoarte de utilizare, de asemenea functionalitatile ca vremea sau harta sunt informatii preluate de pe alte servicii online gratuite care se folosesc de adresa dvs de retea pentru a putea transmite informatile necesare.

Inchide